Новини

Російським активістам погрожують порушенням кримінальної справи за заяви про катування

Російська влада погрожує порушити кримінальну справу проти Єви Меркачевой та Андрія Бабушкіна – двох правозахисників, які опублікували повідомлення про те, що двох обвинувачених у вбивстві лідера російської опозиції Бориса Нємцова катували. Amnesty International вважає це тривожним знаком, що ставить під питання чесність розслідування.

"У цій справі потрібно не швидке і політично зручне рішення, а однозначна демонстрація того, що принципи справедливого судового розгляду будуть дотримані, і правосуддя звершиться. Це передбачає і розслідування всіх достовірних тверджень про катування та жорстоке поводження "
Джон Дальхузен, директор Amnesty по Європі

Як заявив Слідчий комітет РФ, поширення тверджень про те, що Заура Дадаева змусили зізнатися під тортурами і що з Шагідом Губашевим жорстоко поводилися “можуть бути розцінені як втручання в діяльність слідчого з метою перешкоджання всебічному, повному і об’єктивному розслідуванню справи”.

“Погрожувати порушенням справ проти тих, хто повідомляє про такі тяжкі злочини, як тортури, є абсурдним. Нехтування серйозними твердженнями про те, що визнання були вибиті під тортурами, призводить до профанації російської судової системи. До них потрібно поставитися з усією серйозністю і якомога швидше провести повне, незалежне та ефективне розслідування”, – сказав директор Amnesty International по Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен.

Ці твердження разом з повідомленнями про те, що до Заура Дадаєва допускають лише державного адвоката, а не адвоката, найнятого родичами, викликають великі питання до справедливості всього процессу і провокують спекуляції відносно того, що можливе приховування справжніх обставин справи відбувається за підтримки держави”.

Заур Дадаєв – один з як мінімум шести осіб, підозрюваних у вбивстві Бориса Нємцова. Він розповів членам Громадської спостережної комісії (незалежної організації, яка має право відвідувати місця тримання під вартою в Росії), що після затримання він два дні провів у наручниках, з мішком на голові. За його словами, він зізнався у злочині, після того як представники влади пообіцяли звільнити його друга. Інший підозрюваний, Шагід Губашев, заявив, що його “били і катували”.

Члени Громадської спостережної комісії розповіли, що Заур Дадаєв і Шагід Губашев продемонстрували численні сліди на тілі і поскаржилися на те, що їх не годували і майже не поїли більше двох днів до відправки в Москву.

“У цій справі потрібно не швидке і політично зручне рішення, а однозначна демонстрація того, що принципи справедливого судового розгляду будуть дотримані, і правосуддя звершиться. Це передбачає і розслідування всіх достовірних тверджень про катування та жорстоке поводження”, – додав Джон Дальхузен.

Новини на цю ж тему

Крим: де-факто влада повинна негайно звільнити кримськотатарського активіста Сервера Караметова
11.08.2017
Влада Ірану виставляє правозахисників «іноземними агентами» та «ворогами держави»
09.08.2017
Депортація Алі Феруза до Узбекистану припинена, але він лишатиметься під вартою – можливо, надовго
09.08.2017
Ворог для всіх: історія людини, яку катували по обидві сторони фронту
26.06.2017
Росія: Засудження бібліотекарки за зберігання «екстремістських книг» демонструє повну неповагу до верховенства закону
07.06.2017