Новини

Переслідування кримських татар за одиночні пікети в Криму демонструє тотальне неприйняття інакомислення на півострові

Де-факто влада Криму повинна негайно звільнити затриманих у понеділок в Сімферополі кримськотатарських активістів, відмовитися від затримань за «адміністративні правопорушення» і припинити переслідування інакомислення на півострові, заявляє Amnesty International.

«Затримання та арешт Сервера Караметова саме по собі є брутальним порушенням прав на свободу слова і зібрань. Але затримавши активістів, що вийшли на його підтримку, де-факто влада Кримського півострова перевершила сама себе, продемонструвавши патологічну нетерпимість до будь-якого інакомислення. Ми вимагаємо негайно звільнити всіх затриманих сьогодні кримськотатарських активістів і припинити будь-яке незаконне переслідування кримчан»

– заявив заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Щонайменше четверо людей були затримані в понеділок під час одиночних пікетів на підтримку Сервера Караметова, якого арештували 10 серпня на десять діб. Всі пікетники – це літні люди, які вийшли до будівель парламенту, Ради міністрів, МВС та Верховного суду Криму з плакатами того ж змісту, за який 8 серпня затримали 76-річного Караметова: «Путін, наші діти – не терористи і не екстремісти!»

За повідомленнями спостерігачів, щодо затриманих були складені протоколи про порушення встановленого порядку проведення масових акцій згідно россіского законодавства.

 

Новини на цю ж тему

Anna Castanagos
На форумі ЮНЕСКО представниця Amnesty розповіла про репресії російської окупаційної влади у Криму
20.09.2017
Крим: лідера кримських татар Ахтема Чийгоза засудили до 8 років колонії після несправедливого судового процесу
11.09.2017
Крим: де-факто влада повинна негайно звільнити кримськотатарського активіста Сервера Караметова
11.08.2017
Активісти/ки Amnesty International Україна збиратимуть підписи на захист Емір-Усеїна Куку та Ервіна Ібрагімова під час традиційного МЗС OPEN AIR
13.06.2017
Крим: Різке погіршення ситуації з правами людини на території, закритій від міжнародного спостереження
17.03.2017
1 хв
та регулярно отримуйте інформацію про права людиини в Україні та світі
3 хв
Стати прихильником
приєднуйтесь до найбільшого правозахисного руху у світі