Новини

Активісти/ки Amnesty International Україна збиратимуть підписи на захист Емір-Усеїна Куку та Ервіна Ібрагімова під час традиційного МЗС OPEN AIR

14 червня 2017 року о 20.00 під стінами Міністерства закордонних справ на Михайлівській площі вже втретє відбудеться МЗС OPEN AIR – цього разу джазовий концерт «Музика вільних людей». Захід організований МЗС спільно з Koktebel Jazz Festival.

"Після анексії, поширення репресивного російського законодавства в Криму, що саме по собі є порушенням міжнародного права, дозволило російській владі розпочати тиск і змусити емігрувати багато інакомислячих, в тому числі лідерів та активістів кримськотатарської спільноти. Ті ж, хто лишився стали мішенню для жорстоких переслідувань. Де-факто влада не гребує навіть найбільш ницими методами тиску на активістів, погрожуючи їх малолітнім дітям, або ж літнім батькам "
Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна

Активістки та активісти Amnesty International Україна збиратимуть підписи з вимогою до де-факто влади Криму припинити переслідування кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку, та його родини, а також розслідувати зникнення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова.

“Після анексії, поширення репресивного російського законодавства в Криму, що саме по собі є порушенням міжнародного права, дозволило російській владі розпочати тиск і змусити емігрувати багато інакомислячих, в тому числі лідерів та активістів кримськотатарської спільноти. Ті ж, хто лишився стали мішенню для жорстоких переслідувань. Де-факто влада не гребує навіть найбільш ницими методами тиску на активістів, погрожуючи їх малолітнім дітям, або ж літнім батькам”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Запрошуємо усіх прийти до МЗС та послухати разом український джаз – музику свободи та символ вільного українського Криму, а також виступити на захист представників кримськотатарської спільноти, яких переслідують у Криму.

«Тема свободи для мене особисто – життєво важлива. Вірю, вільна музика, яку ми почуємо біля колон МЗС, дуже скоро знову повернеться до вільного українського Криму», сказав Міністр Павло Клімкін.

Концерт розпочнеться о 20.00 за участю Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністрів закордонних справ Швеції та Литви, Маргот Вальстрьом та Лінаса Лінкявічуса, представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства, киян та гостей міста.

Кількість посадкових місць обмежена, але простір дозволяє перегляд стоячи. Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

Партнери заходу: StratComUA, Zinteco Design&Engineering

Хештеги події: #CrimeaIsUkraine #MFAOpenAir2017

 

Додаткова інформація

 

МЗС Open Air

14 червня 2017 року атріум МЗС України, який має унікальні акустичні властивості, перетвориться на джазовий майданчик і прийме Koktebel Jazz Festival – одну з найбільш вагомих культурних подій, що вимушено мігрувала з Криму.

Розпочне програму один з найвідоміших українських джазменів та організаторів проектів, Ігор Закус. Разом зі співачкою Іванкою Червінською та Z-Band він представить програму «Коломийки» – українські народні пісні у сучасних джазових обробках.

У другому відділенні на сцені звучатиме український Шопен. Провідна джазова піаністка Наталія Лебедєва з секстетом виконає авторські джазові бачення творів Фрідеріка Шопена у прем’єрній програмі «Quests».

Під завісу дня на сцені лунатиме музика одного з найяскравіших композиторів українського джазу – Усеіна Бекірова. Уродженець Сімферополя, визнаний піаніст та клавішник, лідер багатьох проектів, учасник усіх відомих джазових фестивалів та автор незліченої кількості яскравої музики. У складі свого тріо Усеін Бекіров представить авторську програму, яка стане яскравим завершальним акордом події.

У форматі щорічних оупен ейрів МЗС вже третій рік поспіль знайомить іноземних дипломатів з сучасною українською культурою та привертає увагу до актуальних питань. Цього разу – це Крим.

Проект є важливою частиною діяльності МЗС у сфері публічної дипломатії та черговим кроком у розвитку Міністерства не лише як політичного, а й культурного простору, відкритого до співпраці з митцями, мистецькими інституціями та діалогу з громадськістю.

Емір-Усеїн Куку – правозахисник та член кримськотатарської спільноти в Ялті. Після окупації Криму Росією в 2014 році, він приєднався до Кримської правозахисної контактної групи. Він викрив членів російської Федеральної служби безпеки (ФСБ) у неодноразових спробах завербувати його в якості їх таємного інформатора. Після його відмови, ФСБ двічі обшукувала його дім. У лютому 2016 року його заарештували на підставі необґрунтованого обвинувачення у членстві в Хізб ут-Тахрір, ісламістському русі, який заборонено в Росії як “екстремістський”, але не заборонений в Україні. Куку заперечує будь-яку участь в цьому русі. Наразі його утримують в СІЗО.

Ервін Ібрагімов – представник корінного народу кримських татар з міста Бахчисарай у центральному Криму, колишній член Бахчисарайської міської ради та член Світового конгресу кримських татар – міжнародної організації, створеної після анексії Кримського півострова Росією у 2014р., яка має на меті сприяти просуванню прав кримських татар та їх культурної спадщини. Ервін Ібрагімов зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї, місті у центральному Криму. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти в машину і вивезли у невідомому напрямку. З тих пір ніхто не бачив Ервіна

 

Новини на цю ж тему

Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Україна: Влада повинна припинити переслідування антикорупційних активістів і громадських організацій
07.11.2017
Лідери кримських татар Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз повинні мати право повернутися на батьківщину
28.10.2017
Кримськотатарському громадському діячу Ільмі Умерову присудили два роки колонії за критику російської окупації
28.09.2017
Anna Castanagos
На форумі ЮНЕСКО представниця Amnesty розповіла про репресії російської окупаційної влади у Криму
20.09.2017