Новини

Марш Рівності: відкритий лист Віталію Кличку

Amnesty International в Україні та міжнародна громадськість звернулись з відкритим листом до мера Києва Віталія Кличка, закликаючи висловити свою підтримку Маршу Рівності та забезпечити безпеку його учасників.

Протягом травня – червня 2016 року, відгукнувшись на заклик Amnesty International в Україні, сотні громадян України, США, Німеччини, Молдови, Латвії надсилали листи на адресу КМДА, вимагаючи забезпечити безпеку учасників Маршу Рівності, що відбудеться 12 червня. Свій підпис під листом поставили співачка Джамала та письменниця Ірена Карпа.

Під відкритим листом підписались такі організації як: ГО “Центр соціальна дія”, ГО “Центр інформації про права людини”, “Transgender Europe”, “Всеукраїнська благодійна організація “Легалайф – Україна”, Центр інформації ГендерДок-М, RUSA LGBT та інші.

“Ми вітаємо прогрес у діалозі між місцевою владою, поліцією та організаторами Маршу Рівності. Закликаємо мера Києва Віталія Кличка та представників влади впроваджувати політику, спрямовану на забезпечення фундаментальних прав громадян на свободу мирних зібрань та свободу вираження.
Дослідники Amnesty International будуть моніторити перебіг Маршу. Ми покладаємо великі надії на те, що цьогорічний Прайд відбудеться без насильства та конфліктів”,
 – зазначила Оксана Покальчук, директор Amnesty International в Україні.

Підтримка представників влади надзвичайно важлива, адже саме заяви офіційних осіб впливають на громадську думку та здатні запобігти проявам насильства.

Підписанти листа закликають Віталія Кличка публічно підтримати право кожного на свободу самовираження та свободу мирних зібрань; засудити використання мови ворожнечі та будь-які можливі заклики до насильства чи судової заборони Маршу Рівності; зробити все необхідне зі своєї сторони задля забезпечення безпеки проведення Маршу Рівності.

“Згідно зі статтею 34 та статтею 39 Конституції України, а також Європейською конвенцією з прав людини, держава зобов’язана гарантувати та захищати право усіх громадян на мирні зібрання та свободу висловлення думок, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності або інших ознак”, – йдеться в листі.

П’ятий Міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд-2016» відбудеться 6-13 червня 2016 року у місті Київ під гаслом «За вашу і нашу безпеку!». 12 червня пройде традиційний Марш Рівності – мирна правозахисна хода на підтримку ідей особистої і суспільної безпеки, прав людини та недискримінації.

Повний текст листа 

Новини на цю ж тему

Anna Castanagos
На форумі ЮНЕСКО представниця Amnesty розповіла про репресії російської окупаційної влади у Криму
20.09.2017
Басейн озера Чад: через поновлення діяльності «Боко Харам» різко зросла кількість смертей серед цивільного населення
05.09.2017
Крим: де-факто влада повинна негайно звільнити кримськотатарського активіста Сервера Караметова
11.08.2017
Блог: відверто про іслам та трансгендерність
19.06.2017
По-перше, не нашкодь: захист прав інтерсекс-дітей
15.06.2017
1 хв
та регулярно отримуйте інформацію про права людиини в Україні та світі
3 хв
Стати прихильником
приєднуйтесь до найбільшого правозахисного руху у світі