Новини

Amnesty International вимагає звільнення всіх жертв облав на ЛГБТКІ-людей у Азербайджані

Amnesty International у п’ятницю оголосила акцію термінової допомоги жертвам поліцейських облав на ЛГБТКІ-громадян у столиці Азербайджану Баку. За наявними даними, 22 вересня азербайджанська поліція провела численні рейди на клуби, які користуються популярністю у ЛГБТКІ-спільноти. Під час облав було затримано більше 100 осіб, багато з них були незабаром звільнені, але щонайменше 48 осіб були засуджені до адміністративного арешту на термін від 10 до 20 днів за звинуваченням у«непокорі законним вимогам поліції». Затриманим було відмовлено у виборі адвоката, деякі з них скаржилися на жорстоке поводження з боку поліції.

Amnesty International закликає своїх прихильників у всьому світі звернутися до влади   з вимогою негайно звільнити всіх затриманих ЛГБТКІ-громадян, заарештованих під час рейдів 22 вересня.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ У АКЦІЇ ТЕРМІНОВОЇ ДОПОМОГИ

Влада Азербайджану має захищати і сприяти реалізації прав усіх громадян країни, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Влада має припинити будь-яку дискримінацію ЛГБТ-спільноти.

Доказами «непокори законним вимогам поліції» були лише свідчення самих співробітників правоохоронних органів. У більшості випадків судовий розгляд тривав не більше кількох хвилин. Затриманим відмовляли в доступі до адвокатів протягом двох днів.

ЗМІ цитують заяву міністерства внутрішніх справ Азербайджану, яка виправдовує поліцейську облаву. Згідно цієї заяви,  рейд був проведений у відповідь на численні скарги місцевих жителів на те, що ЛГБТКІ-люди не «поважають оточуючих». За словами представника міністерства, поліція затримувала тільки тих відвідувачів клубів, чия «поведінка була демонстративною». Крім того,  він стверджує, що більшість затриманих є «загрозою для здоров’я оточення», бо вони нібито ВІЛ-інфіковані та мають інші захворювання, що передаються статевим шляхом.

Amnesty International вважає, що мішенню поліцейської облави були виключено ЛГБТКІ-громадяни, і це було увмисною спробою влади залякати всю ЛГБТ-спільноту в Азербайджані.

Новини на цю ж тему

Греція: голосування за юридичне визнання гендеру – крок вперед у боротьбі за права трансгендерів
12.10.2017
Іспанія: надмірне застосування сили національною поліцією та цівільною гвардією у Каталонії
04.10.2017
Референдум у Каталонії: Amnesty International закликає іспанську поліцію утримуватися від надмірного і непропорційного застосування сили
02.10.2017
Росія: рішення про депортацію журналіста до Узбекистану ставить його під загрозу переслідування та катувань
02.08.2017
Брутальний напад на учасників та учасниць освітнього заходу про трансгендерність має бути ефективно та неупереджено розслідуваний
10.07.2017