Новини

Алєсь Бєляцький: За неповних три роки я отримав майже 40 тисяч листів

Більше 40000 листів отримав у в’язниці в’язень сумління АлєсьБєляцький, і серед них було безліч листів, відправлених в рамках Марафону написання листів AmnestyInternational. Він вийшов з ув’язнення в червні цього року, через майже три роки проведених в неволі. Алєсь розповів нам про те, що для нього означили листи прихильників AmnestyInternational.

"Мене позбавили права на побачення з дружиною, отримання продуктових пакунків та купівлю речей в тюремному магазині. Все це було формою тиску на політичних в'язнів. Але величезна кількість листів, які я отримував щодня, додали мені оптимізму і впевненості в тому, що моя позиція була вірною. "
Алєсь Бєляцький

Коли мене заарештували, я подумав: “Ну, от і все. Це трапилося і тепер я повинен терпіти і триматися “. У будь-якій ситуації у людини є вибір. Головне – не поспішати і зробити вибір, який буде правильним для тебе, а не для тих, хто хоче, щоб тобі було погано.

Все кардинально змінилось. Більше 15 років я захищав інших людей, що втрапили в біду, а тепер я сам опинився в такій самій ситуації. Але навіть у в’язниці я відчував, що моя боротьба триває.

Основним для мене було не дозволити себе зламати. Метою влади було змусити мене просити про помилування і, зробивши це, визнати свою провину, покаятися. Але я знав, що я ніколи не напишу такого клопотання.

У в’язниці не вистачало свіжого повітря і перші місяці у мене боліла голова. Були дозволені годинні прогулянки, але я не міг бачити далі стін камери або дворика для прогулянок.

Не можна було лежати або спати вдень, так що ми спали сидячи, відвернувшись від дверей, щоб не помітила охорона.

Мене позбавили права на побачення з дружиною, отримання продуктових пакунків та купівлю речей в тюремному магазині. Все це було формою тиску на політичних в’язнів. Але величезна кількість листів, які я отримував щодня, додали мені оптимізму і впевненості в тому, що моя позиція була вірною.

Всього за неповних три роки я отримав майже 40 тисяч листів.

Цінність таких листів значно вища у в’язниці, ніж на волі. Коли я їх отримував, я був дуже-дуже щасливий, я подовгу їх розглядав. Найсильніше враження справляли листи і малюнки школярів. Я хотів би сказати величезне дякую кожному.

Свобода була цілковитою несподіванкою для мене. Як і в’язниця, це абсолютно інша реальність, до якої я повинен звикнути. Найбільше щастя, що я знову разом зі своїми рідними і друзями. Я продовжую працювати над захистом прав людини в Білорусі – ми не збираємося сидіти склавши руки. Ми не здамося.

Новини на цю ж тему

Стартувала найбільша правозахисна кампанія Марафон написання листів: Пліч-о-пліч з відважними.
20.11.2017
Відкрито набір координатор/ок Марафону написання листів 2017!
03.10.2017
4,6 мільйони акцій підтримки на Марафоні написання листів 2016!
02.10.2017
Білорусь продовжує ігнорувати заклики до скасування смертної кари
07.06.2017
Як писати листи підтримки героям та героїням Марафону?
24.11.2016