Акція на підтримку Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Напишіть лист!

Amnesty International в Україні розпочинає нову безстрокову акцію з на підтримку Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Активісти закликають посилити тиск на владу Росії та добитись справедливості до Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

14 червня до України повернувся Геннадій Афанасьєв. За його звільнення активісти та небайдужа громадськість боролись 2 роки, підписуючи петиції та надсилаючи листи.

“Те, що я чудом звільнений, це саме результат того, що суспільство боролось і за мене”, заявив Геннадій Афанасьєв у своєму відеозверненні, щойно по поверненні в Україну. Листи – це інструмент реального впливу. “Це надія для кожного ув’язненого, це їх змога триматися та витримувати. Знати, що про них пам’ятають”

Написати лист в’язням дуже просто, потрібно лише заповнити онлайн-форму , листи будуть роздруковані та надіслані адресатам.

Написання листів стає особливо актуальним напередодні дня народження Олега Сенцова, якому 13 липня виповниться 40 років. 

“Саме надзвичайна підтримка громадськості, як міжнародної, так і української, зробила можливим повернення Геннадія Афанасьєва. І лише небайдужість та активна участь людей зможуть допомогти Олегу Сенцову та Олександру Кольченку. Адже їх засудження є кричущою несправедливістю, а перебування в ув’язненні – випробуванням на межі людських можливостей”, наголосила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні

Листи, які надійдуть, стануть не лише підтримкою для несправделиво ув’язнених українців, але покажуть владі Росії, що про Сенцова та Кольченка пам’ятають, що справедливості вимагають тисячі людей.

Додаткова інформація

Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Геннадій Афанасьєв є громадянами України, яких Федеральна служба безпеки (ФСБ) затримала на окупованій території Криму у травні 2014 року.

Геннадій Афанасьєв, під тортурами та після погроз його родині дав свідчення проти Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Згодом він заявив під час судового засідання, що свідчення з нього вибивали, що суперечить міжнародним стандартам справедливого суду. Заяву про тортури розглянуто не було.

14 червня, після 2 років ув’язнення, Геннадія Афанасьєва було повернено в Україну, в рамках процесу “обміну в’язнями” між Україною та Росією.

Олег Сенцов та Олександр Кольченко перебувають в ув’язненні за звинуваченням у “тероризмі”, які вони заперечують і називають політично вмотивованими. Військовий суд у російському місті Ростов-на-Дону засудив кінорежисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення, а еколога і антифашистського активіста Олександра Кольченка до 10 років.